Vítajte u mňa na stránke‚ prajem všetko dobré ...

Moje detstvo

 

Moje detstvo...

...... trvá !

 

Narodila som sa na operačnej sále v jednej z Košických nemocníc na cisársky rez. Bolo to 19. januára 1999, bol to utorok a ako som zazrela denné svetlo a hodinky na ruke lekára bolo tam 08:45 hod. (to pamätám ako dnes). image Bola kosa a bola som z toho dosť znechutená a nechcelo sa mi ani plakať. Tak ma lekári kriesili a o 15:00 hod. som šla na prvú operáciu, kde mi museli operovať ráštep chrbtice. Na to sa mi viedlo celkom dobre až pokiaľ som neskončila na novorodeneckej JIS-ke. Tam mi lekárka nedávala šancu na prežitie a kázala maminke ,, kúpiť truhlu." Strávila som v nemocnici od narodenia 8-mesiacov s domácim liečením najdlhšie týždeň...

 Teraz mám 19.rokov, (19 - operácie za sebou) , chodím na OA Opatovskú cestu 97, Školy pre telesne postihnutých...som v druhom ročníku .... škola ma baví aj ked musím priznať je náročná z hľadiska zdravotného stavu, že mám individuálny študijný plán a popri tom je niekedy toho viac než dosť. Mám kamarátov za čo im ĎAKUJEM.

Najradšej mám svoju maminku. Otec - môj biologický - ten to nezvládol a radšej sa s ním mamka rozviedla a  otec si založil novú a zdravú rodinu. Celé detstvo trávim s ľudmi ktorých MILUJEM a oni MILUJÚ mňa. 5.rokov - vyrástala som u mojej babiny a deduška s mamkou a mojou tetou Andreou. Bolo nám tam veľmi dobre ,ale mamka sa chcela osamostatniť a tak bývame  samé. Chodievala som veĺa do Bratislavy a tam mi zoasalo veĺa ľudí ktorých mám rada / pánov doktorov a pani sestričky/, ktorí ma tiež ľúbia a záleží im na mne. Vážim si celú DFNsP na Kramároch, pretože tam sa mi nikto nesmial, neotáčal sa za mnou a brali ma takú aká v skutočnosti som, neklamali ma o zdravotnom stave, davali mi silu bojovať a nerobili rozdiel medzi ľudmi , či sú vozičkári , chodiaci , inkontinentný s tyčkami v tele, alebo bez nich...V Brastislave som prežila dedstvo od svojich 2,5 roka, dali mi tam nádej a pripravili ma na dospelosť a vďaka nim a maminke som dnes tu kde som.Detstvo som mala celkom v pohode keď som nemala po operácii alebo pred.

S mamkou si užívame ak sa dá, flakame sa, varíme a ako som spomínala škola a potom zábava ... ,počúvame hudbu a smejeme sa! Rada som na FB,hrajem hry,pozerám telku,večer zaspávam s mp3 počúvam ELÁN, Kristínu, Mirgovú ale páči sa mi aj všetko slovenské .(no ELÁN to je moja srdcovka to musí byť...to mi urobí takú náladu,že konec...neviem čo zo sebou.).Joj , rada tancujem (to by ste sa čudovali aký mám rytmus),rada s mamkou varím,popratám ... snažím sa pokiaľ sa dá a ako sa cítim.

      image               image                

 

 

                                                               

 

                                              

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist